Harmonicadag, een onvergetelijk muziekfestijn

Datum: 28-05-2012

Zaterdag 2 juni organiseert de Stichting Oald Heldern De Noaberschop zoals elk jaar een onvergetelijke muziekdag voor jong en oud in en rondom museumboerderij Erve Hofman.

 hdag1


Naast ongeveer zestig harmonicaspelers en andere muzikanten zal ook het levensliederenkoor Met Hart en Smart een optreden verzorgen.

'hdag4Op de harmonicadagen is altijd ruimte  voor de vrije spelers. Een open podium zoals we dat noemen', zegt organisator Frits van Buren. 'Soms staan er wel vijftig spelers met elkaar te spelen, die elkaar niet eens kennen. Vaak is er dan één voorspeler die een lied inzet, waarop de rest vol enthousiasme inhaakt. Maar het komt ook voor dat twee spelers met elkaar in de slag gaan. We merken aan alles dat de harmonica, zoals we de trekharmonica noemen, weer helemaal terug is. Veel mensen hebben het wel gehad met al die  elektrische instrumenten en keren weer terug bij dit simpele maar prachtige instrument'.

Veel spelers zijn geen notenlezer, maar spelen alles uit het hoofd. 'Harmonicaspelers zijn over het algemeen individualistisch ingesteld en behoorlijk eigenzinnig. Dat merk je regelmatig bij repetities waar iedereen het beter weet dan een ander. Maar uiteindelijk komen ze er altijd uit en ontstaat er een mooi stuk muziek. Vaak heel herkenbare melodietjes en liedjes om mee te zingen'.

Dit alles wordt gehouden op de unieke locatie op en rond het terrein van museumboerderij Erve Hofman. Onder de oude eiken, bij het schoapenschot of de rosmolen. Al met al een must voor de liefhebbers en voor alle anderen een genot om naar te luisteren. Vooral ook omdat de liedjes die gespeeld worden vaak oude en bekende wijsjes zijn.

De Harmonicadag op zaterdag 2 juni a.s. duurt van 11.00 – 17.00 uur. De toegang is gratis.

 

Erve Hofman

Hofmanstraat 2

7447 AS  Hellendoorn

 



Reacties via Facebook

Vanaf nu kun je ook reageren via Facebook! Wel zo makkelijk. Als je liever via het normale reactieformulier werkt, kan dat natuurlijk ook. De reacties worden niet vermengd, zodat de mensen die het bericht via Facebook krijgen, de discussie ook kunnen volgen.

Reacties

Uw reactie

Naam:
Bericht: