PvdA stelt vragen over dementievriendelijke gemeente
Datum: 20-02-2017
17.15 uur - Mensen worden steeds ouder en blijven steeds langer thuis wonen. Mensen met dementie zullen steeds langer onderdeel uitmaken van de samenleving. In de begrotingsvergadering van 8 november 2016 heeft de PvdA daarom een motie ingediend om te komen tot een dementievriendelijke gemeente. Het college gaf toen aan dat zij deze motie overbodig vond omdat er al veel gedaan werd op dit terrein en er ook nog diverse beleidsplannen lagen om uitgevoerd te worden.
De PvdA heeft daarom de motie toen aangehouden. Helaas heeft de partij tot nu toe niet veel kunnen merken van de activiteiten en plannen van het college van B en W en daarom heeft zij de volgende vragen aan het college voorgelegd.
1. Wat zijn de activiteiten die u tot nu toe heeft ontplooid om te komen tot een dementievriendelijk beleid?
2. Zijn de medewerkers van de gemeente inmiddels getraind om in hun klantcontacten om te kunnen gaan met inwoners met een (beginnende) dementie? Zo ja: Hoe en met welke methode worden mensen getraind in het omgaan met mensen met (beginnende) dementie?
3. Wat heeft u concreet gedaan in uw contacten met de maatschappelijke organisaties om het thema dementie op de agenda te krijgen?
4. Heeft u de inwoners van de gemeente in brede zin geïnformeerd en gestimuleerd om te komen tot een dementievriendelijke houding?
5. Op welke wijze heeft u de inwonen gewezen op bijv. de online cursussen om met deze groep om te gaan?
6. Zijn er nog andere concrete resultaten te melden?
De fractie van de PvdA hoopt in de commissie Samenlevingszaken van 28 februari antwoord te krijgen op deze vragen.
Reacties via Facebook
Vanaf nu kun je ook reageren via Facebook! Wel zo makkelijk. Als je liever via het normale reactieformulier werkt, kan dat natuurlijk ook. De reacties worden niet vermengd, zodat de mensen die het bericht via Facebook krijgen, de discussie ook kunnen volgen.
Reacties
Mitis schreef op 20-02-2017
Op welke wijze heeft de PvdA zich ingezet voor een dementievriendelijke beleid? Alleen door het stellen van vragen?
Hans H. schreef op 21-02-2017
Ik heb nogal last van artrose. Hoe 'artrosevriendelijk' is onze gemeente eigenlijk?
Henrike schreef op 21-02-2017
Het 2Brief had ik ge stuurt en met goed rond 'en PvdA had ik ge kozen en paar 4/1 on bij is programa gewoon het dit koos ik Van Henrike -plaats Hulsen -Nijverdal. En -dit persintate oan is het beroemt komt en 34 jaar had ik in brief moest op letter.s om in stond en ik hoop en wouw een man en of vrouw eun iemand op zitstoel op staat duikt da.en.,H.aaaaaaaaaoaooooaaai.aaaaaaouoeoiag.e.:Houaye.:
Uw reactie