Inbreng ondernemers en inwoners bij herinrichting Grotestraat voortgezet bij voorbereiding en uitvoering

Datum: 19-12-2017

13.56 uur - Net zoals ondernemers en inwoners nauw zijn betrokken bij het ontwerp voor de herinrichting van de Grotestraat, krijgen ze ook inbreng in de uitwerking tot een definitief ontwerp én in de uitvoering. Om dat te bereiken vormt de gemeente samen met aannemer Dusseldorp ISM, die dit werk gaat uitvoeren, een bouwteam waarin ook vertegenwoordigers van ondernemers en inwoners zitting nemen. Bij de selectie van de aannemer vervulden de ondernemers en inwoners ook een rol.

 
 
Het bouwteam Grotestraat gaat zo snel mogelijk aan de slag: de nieuwe inrichting moet over een jaar klaar zijn.
Een bouwteam is een relatief nieuwe manier van werken, waarin de opdrachtgever samen met de aannemer het definitief ontwerp tot in detail uitwerkt en voorbereidt. Dit in tegenstelling tot meer traditionelere methodes, waarin de opdrachtgever een ontwerp en een bestek aanlevert en de aannemer dat uitvoert. Bij de laatste methode komt bij de aanbesteding doorgaans de goedkoopste aannemer als winnaar uit de bus. Bij de bouwteammethode past een andere manier van aanbesteding, waarin het in de eerste plaats om de aanpak, de kwaliteit en de samenwerking gaat.
 
Inwoner en ondernemer direct aan tafel
Dusseldorp Infra, Sloop en Milieutechniek uit Lichtenvoorde (met onder anderen een uitvoerder uit Nijverdal), die deze aanbesteding heeft gewonnen, heeft eerder in de gemeente Hellendoorn met veel succes een bouwteamproject uitgevoerd: de Tuinen van Nijverdal. Ook in dit project hadden ondernemers en inwoners veel inbreng.
 
”De planvorming van de nieuwe Grotestraat was heel bijzonder. Het ontwerp is namelijk gemaakt door winkeliers, pandeigenaren en omwonenden zelf”, zegt wethouder Thomas Walder. “We wilden deze bijzondere manier van samenwerken voortzetten in de uitvoering. In overleg met ondernemers en bewoners hebben we daarvoor een vorm gekozen. Met als resultaat dat twee van hen direct aan tafel zijn aangeschoven, zowel bij de selectie van de aannemer als straks in het bouwteam.” Bij de aanbesteding zijn zeven aannemers uitgenodigd die werden getoetst op onder meer plan van aanpak, de kwaliteit van het projectteam, duurzaamheid en ‘sociaal- maatschappelijke meerwaarde’, bijvoorbeeld het inzetten van medewerkers met een afstand tot de arbeidsmarkt. Elk van de aanbieders heeft zo zijn eigen specifieke kwaliteiten kunnen laten zien. Dusseldorp ISM kwam hier als beste uit.
 
Planning
De komende maanden wordt het voorlopig ontwerp uitgewerkt tot een uitvoeringsplan, inclusief detailplanning en budgetbewaking. Ook worden de nodige onderzoeken (bodem, kabels en leidingen etc.) uitgevoerd. In nauw overleg met de winkeliers wordt besproken wat wanneer gebeurt. Uitgangspunt is dat de Grotestraat zoveel mogelijk open en toegankelijk blijft en dat winkels en terrassen zo ongestoord mogelijk open kunnen blijven. Eind volgend jaar moet de Grotestraat er compleet nieuw bijliggen.
 



Reacties via Facebook

Vanaf nu kun je ook reageren via Facebook! Wel zo makkelijk. Als je liever via het normale reactieformulier werkt, kan dat natuurlijk ook. De reacties worden niet vermengd, zodat de mensen die het bericht via Facebook krijgen, de discussie ook kunnen volgen.

Reacties

Mitis schreef op 20-12-2017

Ik mis in bovenstaand stukje het doel van de herinrichting. Winkelstraat of wonen? Naar mijn mening kun je winkelstraat beter vergeten. Dat is geweest. Het centrum, wil het nog iets voorstellen, moet compacter. Wonen wordt lastig i.v.m. de eigendomsrechten, maar zonder ambitie kom je nergens. Als het wonen wordt maak er dan niet nog meer een bejaarden getto van.

peter schreef op 20-12-2017

Hoi Mitis Pas een beetje op je woorden met bejaarden Getto

Wat ben ik toch een tut! schreef op 21-12-2017

@Mitis: ben het helemaal met je hele bericht eens. In centrum wonen 1045 mensen die 45+ zijn op totaal van 1450 inwoners. http://statline.cbs.nl/Statweb/publication/?DM=SLNL&PA=83765ned&D1=0-1,3-4,10-11,14,31-33,36,45,99,101-104&D2=7109,7113-7114,7118,7122&HDR=T&STB=G1&VW=T

Mem schreef op 21-12-2017

Succes met deze klus. We kijken er naar uit het wordt vast heel mooi. En komen er wat ongemakken, dat nemen we voor lief. (100 mensen 100 wensen)......

Mitis schreef op 21-12-2017

@ Peter,de realiteit kan je niet passen, maar mijn wetenschappelijk medewerkster TUT heeft het even goed voor je uitgezocht en het klopt aardig. Kijk even voor de definitie van getto in Wikipedia dat klopt ook best aardig (-;

Uw reactie

Naam:
Bericht: