16.38 uur - De fractie van Lokaal Hellendoorn stuurde onderstaande brief aan het college van B&W en aan alle leden van de raad.
Aan het college van B&W van de gemeente Hellendoorn
Postbus 200
7440 AE Nijverdal
Betreft: serieus nemen klankbordgroep inbreidingsplannen Hellendoorn Geacht college en leden van de gemeenteraad,
Verschillende inwoners uit het dorp Hellendoorn luiden in 2021 de noodklok en verschillende partijen in de gemeenteraad hebben hun zorgen uitgesproken over het effect voor cultuurhistorisch Hellendoorn van de op stapel staande grote bouwprojecten in het dorp.
Deze bouwprojecten kunnen en zullen afbreuk doen aan het aangezicht en de sfeer van het ‘cultuurhistorisch dorp’ en de identiteit van het dorp. Op basis hiervan heeft het college een klankbordgroep aangesteld met vertegenwoordigers vanuit de dorpsraad en andere dorpsbewoners met kennis en kunde op dit terrein.
Deze werkgroep is snel aan de slag gegaan met het beoordelen van verschillende bouwprojecten waaronder het project De Schoolslag, het project voormalige Gereformeerde kerk Hellendoorn en De Kroon. Allemaal projecten waarvan de ontwikkeling van nieuwe plannen een grote impact hebben en bepalend zijn voor het karakteristiek van het dorp Hellendoorn.
De klankbordgroep heeft in een afschrift naar de gemeenteraad laten zien constructief te reageren op de plannen en volgens Lokaal Hellendoorn tot zeer waardevolle adviezen te komen naar de gemeente, zie bijgevoegde brieven van 24 en 29 december 2021.
Tot onze grote verbazing komt het college, op basis van vragen in de raad, met een raadsmededeling waaruit Lokaal Hellendoorn de conclusie trekt dat de adviezen van de klankbordgroep niet serieus genomen worden. De status van de werkgroep wordt afgedaan met ‘heeft geen formele adviesfunctie’, ‘vertolkt een deel van de bevolking’ en ‘binnen de klankbordgroep is geen consensus over de wenselijkheid van het in gesprek gaan met ontwikkelaars’. Dit laatste blijkt uit navraag onjuist.
Ook geeft het college aan een betrouwbare bestuurder te willen zijn door de adviezen van de werkgroep niet meer mee te willen nemen over principebesluiten die ze genomen heeft over de projecten De Schoolslag en de voormalig Gereformeerde kerk. Mede door deze twee genoemde projecten en de plannen van de Kroon, maar ook van de uitwerking van het appartementencomplex op de plek van de apotheek en plannen met De Lantaarn ‘’t Schoap’ ontstond de onrust. Hoe betrouwbaar is de gemeentelijke overheid naar de werkgroep (de Dorpsraad en deskundige inwoners) als we nu zeggen we nemen de adviezen niet mee?
Lokaal Hellendoorn wil nu al aangeven alle adviezen van de werkgroen, ook die van het plan op de voormalige Gereformeerde kerk, serieus mee te nemen. De reactie van de werkgroep op het plan op de locatie van de voormalig Gereformeerde kerk in grote lijn te kunnen onderschrijven. Hoger dan de kerk, drie verdiepingen hoog op een verhoging, zal deze karakteristieke locatie voor altijd verpesten. De adviezen voor de Schoolslag kunnen bij uitwerking en uitvoering nog worden meegenomen.
Hellendoorn, 10 februari 2022
Ook Lokaal Hellendoorn wil dat er snel woningen gebouwd worden en geeft daarbij voorrang aan eigen inwoners en starters op de woningmarkt. Het serieus nemen van de klankbordgroep kan onnodig tijdrekkende bezwaarprocedures juist voorkomen.
Graag willen wij op 1 maart aanstaande in de debatronde met het college en met elkaar spreken over het principeverzoek plan voormalige Gereformeerde kerk en de zeggenschap en invloed van de klankbordgroep.
Met vriendelijke groet namens Lokaal Hellendoorn,
Annemarie Dubbink
Matthijs Knobben
Thea ten Have
Jan Veneman
Hetty Ligtenberg-Grondman
Gerard ter Horst
Frans Runneboom
Jos schreef op 11-02-2022Waarom komt lokaal Hellendoorn hier nu pas mee terwijl de plannen al uitgewerkt zijn en één appartement reeds is gebouwd op plek van apotheek? Weer vragen stellen om gezien te worden ipv dat ze jaren geleden hier al iets mee hadden moeten doen. Hoe serieus moeten we lokaal Hellendoorn nemen?
Jos schreef op 11-02-2022Johan kampman stuurt een brief naar de gemeente en lokaal Hellendoorn wil er mee pronken.
Han schreef op 12-02-2022Zucht. LH is vroeg uit zijn winterslaap dit jaar. Geen op of aanmerkingen Jos, je hebt helemaal gelijk.
Meisje schreef op 13-02-2022Van de zijlijn commentaar geven is wel heel gemakkelijk. Sluit je aan bij een politieke partij en praat echt mee.
Jos schreef op 13-02-2022Meisje heb je ooit iets gehoord afgelopen twee jaar van lokaal Hellendoorn over de bouw van deze appartementen in Hellendoorn? De eerste staat er al en dat je kunt zeggen dat dit mooi is voor aangezicht van Hellendoorn zeg ik nee.
J. Hunt schreef op 13-02-2022Het college in de gemeente Hellendoorn heeft een klankbordgroep inbreidingsplannen aangesteld, maar deze klankbordgroep blijkt nu een zoethoudertje voor de inwoners van de gemeente Hellendoorn. Het college doet toch wat ze zelf willen{ typische CDA politiek} en neemt de klankbordgroep niet serieus. Logisch dat de oppositie hier vragen over heeft.
Jos schreef op 13-02-2022Deze groep bestaat sinds eind 2021, heb lokaal Hellendoorn niet eerder over de plannen in Hellendoorn gehoord laat staan over de reeds gebouwde appartementen. Elke inwoner weet waarschijnlijk al sinds begin 2021 dat Leo Hegeman op de plek van de grote zaal wil bouwen en er sprake zou zijn dat oude zwembad nu squash er ook af ging voor hoogbouw.
J. Hunt schreef op 13-02-2022Lokaal Hellendoorn is van mening dat het bouwen van woningen in de centra van onze dorpen (de zgn. inbreiding) niet altijd mogelijk is. Nog meer hoogbouw tast de identiteit van onze dorpen aan, Lokaal Hellendoorn heeft dit op13-03-2021 aan het college medegedeeld!
Jos schreef op 13-02-2022Welke reactie hebben ze op deze vraag gekregen? Dit hoor je nooit bij lokaal Hellendoorn. Ze stelden ook voor: Lokaal Hellendoorn stelt voor geen harde afspraken te maken met de provincie en Twente over aantallen woningen die we kunnen/willen bouwen voor de komende 10 jaar om beter in te kunnen spelen op lokale behoefte, mogelijkheden en actualiteiten.
J. Hunt schreef op 14-02-2022@Jos. Geen antwoord geven en niet serieus nemen is typisch voor dit college met CDA als grootste partij. Het CDA heeft bij de collegevorming, 4 jaar geleden er ook alles aan gedaan om de grootste partij(Lokaal Hellendoorn) buiten het college te houden. Zo iets past niet in een democratie! In het verleden is veel land aangekocht door de gemeente Hellendoorn voor huizenbouw, hier is nooit op gebouwd. Heeft de inwoners veel geld gekost, logisch dat Lokaal Hellendoorn weer zo'n fiasco wil voorkomen!
Han schreef op 14-02-2022J Hunt, vertel dit ook even tegen WSB. Je weet wel, partijen uitsluiten. Als het aan WSB ligt, is dit vrij normaal voor een democratie.
Jos schreef op 16-02-2022De gemeente Hellendoorn biedt op diverse locaties woningbouwkavels te koop aan. Op deze bouwkavels kunt u binnen de geldende randvoorwaarden uw eigen woning realiseren. Bekijk het actuele aanbod van woningbouwkavels op de volgende locaties: Daarle West Haarle - Bloeme-Weide Hellendoorn Noord Locatie Schoolstraat-Salomonsonstraat Nijverdal Voor meer informatie over gemeentelijke bouwkavels kunt u contact opnemen met het Loket Bouwen, milieu en openbare ruimte via tel. (0548) 630 214 of gemeente@hellendoorn.nl .
Jos schreef op 16-02-2022Begreep van een klankbord lid dat dit plan/concept wel de goedkeuring zou kunnen krijgen https://kroon-bv.nl/nieuw-in-ontwikkeling-de-schoolslag-hellendoorn/
Hendrik schreef op 17-02-2022Rustig maar iedereen, als de verkiezingen straks geweest zijn hoor je niets meer van Lokaal Hellendoorn.
Geronimo schreef op 17-02-2022Hendrik, en dan maar hopen dat die overige 7 zich hierbij aansluiten. Ik heb nu 3 afleveringen gezien van "wat bezielt je", maar wat een treurnis. In mijn tijd gingen zulke kneusjes huilend naar huis.
D.J. schreef op 18-02-2022Uiteindelijk moet iedere partij water bij de wijn doen om te regeren dus misschien maakt het niet zoveel uit op wie je stemt alle beloftes nakomen kan men toch niet.
Lokaal Hart schreef op 19-02-2022@J. Hunt: gezien uw reactie vraag ik me wel af wat uw definitie van democratie is. Voor zover ik weet had Lokaal Hellendoorn niet de meerderheid en het staat andere partijen dus volkomen vrij om niet met deze partij, waar ze eerder slechte ervaringen mee gehad hebben toen ze samen in het college zaten, te willen samenwerken. De huidige coalitie (of je het nu met hen eens bent of niet) heeft gewoon een meerderheid in de gemeenteraad. Dat is nu juist democratie.
Lokaal Hart schreef op 19-02-2022@J. Hunt: gelukkig hebben sommige mensen een beter geheugen dan uzelf. Ik kan me nog heel goed herinneren dat BurgerBelang in de persoon van Frans Runneboom het college steeds verweet niet genoeg grond aan te kopen. Er moest een actieve grondpolitiek worden gevoerd. Als het aan hem en zijn partij had gelegen had de gemeente nog veel meer grond in eigendom gehad. Gelukkig waren andere partijen verstandiger en is de schade hier wat dat betreft, zeker in vergelijking met andere gemeenten, nog beperkt gebleven. Dus het is echt de omgekeerde wereld daar Lokaal Hellendoorn voor te prijzen.
William S. Burroughs schreef op 19-02-2022Aan Han. Het was voorheen niet gebruikelijk maar wil niet zeggen dat het niet mag. En wanneer je daarmee een ondemocratische partij met slechts 1 lid plus een partij die de rechtstaat niet serieus neemt kunt uitsluiten dan dien je daarmee juist de democratie. Prettige dag.
J. Hunt schreef op 20-02-2022In een achterkamer voor de gemeenteraad verkiezingen van 2018 was dit college al bekokstoofd, alleen en meerderheid was er nog nodig. Kijken wie na de verkiezingen de grootste was geworden, was niet belangrijk. Dit past niet in een democratie! Lokaal Hellendoorn geeft juist aan niet zo maar afspraken te maken,( kopen bouwgrond). Draaien (verdraaien) en achterkamertjes politiek past helemaal bij de politiek van de traditionele partijen.
Han schreef op 20-02-2022WSB. Helaas bent u al te ver afgedreven in dat linkse schip. Alles, maar dan ook alles wat links nu nog beweert, bekokstoofd, uitsluit en uit hun duim zuigt gelooft u direct en neemt u voor waar aan. En bovenal, u vindt het normaal om mensen en partijen uit te sluiten. Een democratie werkt helaas anders.
William S. Burroughs schreef op 20-02-2022Aan Han. En toch heb ik in deze kwestie sterk het gevoel om met name van boven op de juiste koers te zitten. En dat richting toekomst en ter bescherming van de door u gekoesterde democratie ook graag zo wil houden. U ziet het anders maar ik wil geen muiterij binnen de democratie en rechtstaat. Prettige dag.
Lokaal Hart schreef op 26-02-2022@J.Hunt. Uw reactie is toch wel erg naïef en ook erg subjectief. Voor zover ik heb begrepen van Johan Stuut was de belangrijkste reden om de drie lokale partijen te laten fuseren het doorbreken van de macht van het CDA. Alles was erop gericht om het CDA buiten het college te houden. Dus ook in de achterkamertjes van Lokaal Hellendoorn en de VVD was al lang bekokstoofd hoe het nieuwe college eruit moest zien in 2018. Het zijn dan echt krokodillentranen om andere partijen van machtspolitiek en spelletjes te betichten. Het gaat in een democratie niet om wie de grootste is, het gaat er om welke partijen die met elkaar willen en kunnen samenwerken de meerderheid hebben. Dus mijn conclusie is dat ze allemaal hun eigen agenda hebben en hun eigen draai aan dingen geven.
Jos schreef op 26-02-2022Juist hart de Lokalo’s zijn niet roomser dan de paus. Feiten verdraaien of vragen vragen vragen kunnen ze wel.
Geronimo schreef op 27-02-2022@WSB, en dan zijn er ook nog van die rechtse rakkers, die vinden dat je FvD niet mag uitsluiten. Als je dit nu niet meer doet, na Baudets steun aan Rusland, dan hebben deze personen hun stemrecht verloren, in mijn ogen. Maar misschien word er hier, door de een of ander, nog een draai aangegeven.
Anonymous schreef op 28-02-2022Geronimo, Baudet spreekt zijn steun niet uit, hij heeft hier voor gewaarschuwd. Ben jij soms het referendum vergeten. Ik niet, het Nederlandse volk heeft tegen gestemd, tegen uitbreiding van de EU. Het is maar net hoe je het op vat.
Anonymous schreef op 28-02-2022Tee onderbouwing, Op 6 april 2016 was het raadgevend referendum over dit Oekraïneverdrag. De meerderheid van de kiezers (61 procent) stemde tegen het verdrag. Het akkoord kwam er toch. Ruim 2/3 van de Nederlanders zag in dat het geen goed idee was, behalve het kabinet van Rutte. Baudet is niet gek, hij heeft hiervoor gewaarschuwd. Mocht u denken dat ik een Baudet aanhanger ben, helaas mijn stem zal hij nooit krijgen. Wel vreemd dat mensen herinneren aan foutieve keuzes in het verleden direct wordt afgedaan als extreem rechts. Beetje jammer Geronimo. Daarbij gooit de EU ook nog eens olie op het vuur door Oekraïne tijdens deze oorlog te verwelkomen in de EU. Terughoudendheid en de-escaleren was een betere methode geweest in deze.
Geronimo schreef op 28-02-2022Pipo, een keer wat anders lezen. Verder gaat het mij daar niet om, maar om het commentaar van een ander op deze site, die anderen van ondemocratisch gedrag beticht, hetgene hij nu zelf doet. Verder antwoord ik niet meer op jouw geraaskal.
Anonymous schreef op 28-02-2022Geronimo. Sorry maar ik bescheur me van het lachen door jou stuiptrekkingen. Het lijkt er sterk op dat jij met modder begint te gooien zodra jij het niet kan winnen en/of een andere keihard gelijk heeft. Natuurlijk is het niet goed wat er in oosten van Europa gebeurt, het is zelfs in en intriest( wat er nu gaande is. Dit is zelfs zo erg dat we onbedoeld in een oorlog worden gezogen door een falend beleid in Den Haag en EU. De regering had in 2016 moeten luisteren naar het volk. Maar door de door jou gehate populist Baudet was Nederland en de EU gewaarschuwd. Alleen hebben de linkse deugkneuzen in Den Haag daar geen actieve herinneringen meer aan. Verder zal ik mij terzijde houden in deze discussie, helaas kent deze discussie geen winnaars of verliezers. Met de kennis van nu had men in 2016 anders moeten handelen. De-escaleren daar moet men momenteel op inzetten.