15.29 uur - Het verzet tegen de plannen om voor alle automobilisten op alle Duitse wegen tol in te voeren groeit. Woensdag 13
augustus nam VVD-Statenlid en lijsttrekker Monique van Haaf in Nordhorn een pakket proteststickers in ontvangst, uit handen van burgemeester Thomas Berling.
‘We zijn het erover eens’, concludeert Van Haaf, ‘dat het instellen van deze tolheffing een domper dreigt te zetten op alles wat we aan weerszijden van de grens hebben bereikt om nader tot elkaar te komen.’
Stukje bij beetje verdwijnt in de grensstreek de strikte scheiding tussen Nederland en Duitsland. Duitsers komen gemakkelijker naar Overijssel, Nederlanders steken op hun beurt steeds vaker de grens over. De tolheffing gaat dwars tegen deze ontwikkeling in. De Overijsselse VVD zet nu samen met onze oosterburen alles op alles om de invoering tegen te houden. Daarvoor zijn in Nederland en Duitsland op verschillende niveaus contacten gelegd.
‘We zien dat niet alleen bij ons, maar ook in Duitsland vraagtekens worden gezet bij de tol’, zegt Van Haaf. ‘Het is nu belangrijk dat we aan beide kanten van de grens zoveel mogelijk samen optrekken.’ Ze heeft daarom niet alleen een stapel proteststickers meegenomen, maar ook met burgemeester Berling overlegd over wat samen gedaan kan worden. Voor dit najaar zitten er verschillende acties in de planning: ‘Waar we kunnen zullen we ons laten zien en horen.’
Inwoners van Overijssel kunnen een mail sturen naar statenfractie@vvdoverijssel.nl, met als onderwerp ‘sticker maut’. Zij krijgen de sticker dan gratis thuisgestuurd.
Henk schreef op 14-08-2014Nu nog een sticker tegen het betaald parkeren in Nijverdal
Gump schreef op 14-08-2014Misschien moet Nederland dan ook een tolvignet voor buitenlanders invoeren. Dan zou met de opbrengst daarvan onze wegenbelasting omlaag kunnen, of investeren in verbeteringen aan het wegennet hier.
Mummelman schreef op 14-08-2014Anders wordt de mummelman straks duur betaald....
@Gump schreef op 15-08-2014Zou je ook de impact op de Rotterdamse haven, de gemiste accijns op brandstof en overige verminderde inkomsten van toerisme (in bijvoorbeeld de badplaatsen) kunnen doorrekenen en met ons delen? Niet? Echt niet? Mag ik dan voorzichtig tot de conclusie komen dat wat je hier roept ongefundeerd is?
Pietje Puk schreef op 15-08-2014Henk, zeur toch niet zo over betaald parkeren in Nijverdal.
hennie schreef op 19-08-2014er moet al tol betaald worden in: ITALIE, FRANKRIJK,OOSTERIJK, ZWITSERLAND, en in diverse steden in DUITSLAND moet je ook al een MILLIEU sticker kopen, waarschijnlijk zijn er nog wel meer landen waar tol betaald moet worden, ik zeg; afschaffen of overal invoeren.