8.57 uur - Naar aanleiding van de persconferentie van dinsdag 3 november jl. heeft Ondernemersvereniging Op Naar Nijverdal samen met de gemeente Hellendoorn besloten om de Schaatsbaan Nijverdal dit jaar af te lasten. Alles stond al in de startblokken: de baan lag klaar bij de leverancier en de vrijwilligers stonden te trappelen om aan de slag te gaan. “Helaas moeten we uit veiligheidsredenen toch besluiten het evenement te annuleren.”
Mitis schreef op 06-11-2020Was dit nou echt nodig? De slachtoffers zijn de kids tot 13 jaar! En we leven al in een over saai dorp voor kinderen.
Pff schreef op 06-11-2020Zonder de bar had het inderdaad prima door kunnen gaan volgens mij.
Geronimo schreef op 07-11-2020Ik denk niet dat de baan word opgezet door 13 jarigen; waarschijnlijk vandaar.
Han schreef op 07-11-2020Dit had inderdaad gewoon door kunnen gaan. Laat die kinderen toch plezier maken en genieten van hun vrije tijd. Ze moeten al zoveel. Maar ja, de angst zal wel overheersen bij de gemeente.
Wat ben ik toch een tut! schreef op 07-11-2020Jonge kinderen komen samen met ouders, dus die staan dan op kluitjes. Iedereen moet afstand houden, en zo’n ijsbaan zorgt ervoor dat men er als een magneet naar toe getrokken wordt, zoals vliegen op een hoop stront.
Mitis schreef op 07-11-2020Benieuwd of de schaatsbaan in Raalte wel geplaatst wordt, geen idee. Dan laad ik de klein kids wel in de auto...
Pff schreef op 07-11-2020@tut Dat telt ook voor de Sallandse Heuvelrug, ook maar sluiten dan? Mensen hebben een eigen verantwoording!
Mike schreef op 07-11-2020Het is gebleken dat mensen geen verantwoordelijkheid nemen, anders was het aantal besmettingen niet zo explosief toegenomen. Daarom is het belangrijk alle evenementen af te blazen om het aantal bewegingen minimaal te houden. We kunnen prima zonder ijsbaan, misschien volgend jaar weer....
Han schreef op 08-11-2020Aan Mike, het niet doorgaan van de ijsbaan heeft helemaal niets met verantwoordelijkheid nemen te maken. Ik geef Mitis helemaal gelijk en zo zal het ook hier gaan, instappen in de auto en op naar Raalte.
William S. Burroughs schreef op 08-11-2020Aan Han. Dan neemt men dus geen verantwoordelijkheid dus heeft Mike gelijk wat geen verantwoordelijkheid nemen betreft. Ook Mitis haalt de stelling van Mike niet onderuit want ook hij neemt zoals Mike zegt ook geen verantwoordelijkheid. Je zal het virus na een juiste beslissing in Nijverdal toch maar oplopen van een eigenwijze kneus die zo nodig in Raalte moet schaatsen. Hoe liep het aantal besmettingen ook alweer zo op? Nou zo dus ... door tegendraads en onverantwoordelijk gedrag. Lang leve Mike! Prettige dag.
Wat ben ik toch een tut! schreef op 08-11-2020Met minder bezoekers is ijsbaan niet rendabel. Even gegoogeld: Voor een evenement van gemiddelde grootte met alle toebehoren en een duur van 3,5 weken moet u rekening houden met een budget van € 115.000.
Han schreef op 08-11-2020Aan WSB. Dus ik als oudere moet mij laten vertellen hoe ik, misschien wel mijn laatste levensjaar, in moet vullen. Ik ga thuis niet angstvallig achter de garaniums zitten wachten totdat de eerste de beste verkoudheid mij de das om doet, omdat mijn weerstand dan tot nul is gezakt. U mag, geen probleem, maar ik probeer er nog van te genieten.
William S. Burroughs schreef op 08-11-2020Aan Han. Dan hoop ik dat uw laatste jaar anderen geen jaren gaan kosten. Prettige dag.
Wat ben ik toch een tut! schreef op 08-11-2020@Han, u mist het belangrijkste reden van de voorzichtigheid t.a.v. Corona, n.l. dat zorgpersoneel in ziekenhuizen, verpleeghuizen, psychiatrie etc.. allemaal overwerkt en gestresst zijn. Het is een ramp wanneer deze belangrijke mensen thuis komen te zitten, ziek door Corona of met een burn-out. Stel wanneer u als egoïst een been breekt op de ijsbaan, en u kunt niet naar ziekenhuis omdat de Eerste Hulp gesloten is, omdat alle verpleegkundigen van deze afdeling ziek door Corona thuis zitten.
Han schreef op 09-11-2020Tut, u bent altijd van de cijfertjes en feiten. Aan WSB, u heeft een behoorlijke linkse kijk op de wereld. Lees het volgende artikel even; https://www.google.com/amp/s/amp.nos.nl/artikel/2152577-ziekenhuizen-vol-door-griepepidemie.html. Wat is er nu anders. In 2017/2018 hebben we ook geen lock down doorgevoerd. Nu iedereen thuis moet blijven, zal de gehele weerstand van de mens achteruit gaan. Mensen met andere gezondheidsklachten blijven thuis, waardoor bijvoorbeeld kanker in een te laat stadium gediagnosticeerd wordt. Mensen krijgen psychische klachten door het opgesloten gevoel. Hierdoor komen er nog veel meer zieken. Het grote probleem is en die wil ik graag aanstippen. De mensen denken dat alles maakbaar is, dan wij mensen boven de natuur staan, dan wij mensen denken dat wij elk proces die gaande is op de wereld kunnen aanpassen en sturen, wij mensen denken dat we oppermachtig zijn. Wij mensen denken dat we een soort God zijn. En zit het tegen dan ligt het aan de mensen, want die hebben niet opgepast. Zit het op persoonlijk vlak tegen, dan ligt het aan een ander.
Wat ben ik toch een tut! schreef op 09-11-2020@Han, van een virus verliest een mens het altijd. Maar door je aan de regels te houden, kun je de schade engszins beperken. Wat googlen betreft; welke domme, bizarre mening je ook hebt, op internet vindt je altijd wel artikelen die deze mening ondersteunen. Als bij de screening een aandoening wordt gevonden die niet zou hebben geleid tot klachten, liggen overdiagnostiek en overbehandeling op de loer. Overdiagnostiek 'Overdiagnostiek' is het diagnosticeren van (voorstadia van) een aandoening die niet tot klachten zou hebben geleid als deze niet (waren) was gevonden met de screening. Even gegoogeld als reactie op jou krantenartikel: Overbehandeling Overdiagnostiek kan leiden tot overbehandeling: iemand wordt geopereerd of krijgt medicatie toegediend om een aandoening te behandelen die niet tot klachten zou hebben geleid. Bij een behandeling moet de verwachte gezondheidswinst worden afgewogen tegen de mogelijke schadelijke effecten van de behandeling. Als de aandoening zonder behandeling niet leidt tot problemen, slaat de balans bij wel behandelen al snel door naar de negatieve kant: de schade door de behandeling is dan groter dan de gezondheidswinst.
Han schreef op 09-11-2020Tut, waar schrijf ik over Overbehandeling en overdiagnostiek? En het is geen rare krantenknipsel wat ik aandraag, maar de realiteit. De kranten stonden er destijds vol mee, en nu zal het ineens domme en bizarre mening zijn? En even voor de duidelijkheid, ik ontken het virus niet, maar trek de maatregelen in twijfel, staan ze wel in verhouding?
Wat ben ik toch een tut! schreef op 09-11-2020@Han, dat schreef ik in reactie op jouw reactie ‘waardoor bijvoorbeeld kanker in een te laat stadium gediagnosticeerd wordt.‘———— Je moet niet alle krantenberichten geloven. Als het nieuws er vol mee staat, zegt niks over de betrouwbaarheid ervan. Ook onder de schrijvers ervan zitten mafklappers. Media willen angst zaaien, zodat hun sites steeds opnieuw bezocht worden, kassa! ——— Je twijfelt of de maatregelen in verhouding staan. Stel dat de helft van de bevolking overlijdt aan Corona; wélke schade ondervindt het bedrijfsleven hier dan van? Ook veel faillisementen en ontslagen. Wanneer helft van je familie en vrienden zouden overlijden Door Corona; dan zie je deze ook nooit meer terug. Daarom is het beter om ze nu tijdelijk even niet te zien.——— Weet je, ik maak me meer zorgen door de domme knuppels die zich niet aan de regels houden, dan door het virus zelf. Het virus verplaatst zichzelf niet; deze wordt verspreid door mensen.
Heldern schreef op 09-11-2020Raalte on ice heeft op 19 oktober al bekend gemaakt dat er geen ijsbaan komt.