Elfstedentocht giet deur…

Datum: 07-02-2012

elfsteden

Maandag sprak meester Hielke Jan Meppelink de memorabele woorden “it giet oan”. Het zal waarschijnlijk komen omdat de combinatiefunctionaris Sport & Bewegen, in dienst bij de Gemeente Hellendoorn en de Hellendoornse Basisscholen De Blenke en De Es, al flink last heeft van de Elfstedentochtkoorts.

Maar de woorden van de vakleerkracht gym waren voor de leerlingen van de scholen meer dan duidelijk: “ ‘t giet deur ”. 

Er moest veel worden overlegd en het kostte wat overredingskracht, maar het is meester Hielke Jan gelukt om de rayonhoofden van de elf Friese steden te overtuigen. Konden we maandag op de persconferentie van de vereniging Friesche Elfsteden nog horen dat het ijs in Zuid Friesland nog voor moeilijkheden zou zorgen. Het ijs in Hellendoorn lag er prima bij. Daarom werd door de twee scholen besloten om niet naar Friesland af te reizen, maar de Elfstedentocht naar Hellendoorn te halen.

Dinsdagmiddag bonden de leerlingen van de groepen 5 t/m 8 schaatsen onder en verreden op het Vennetje de Friese Elfstedentocht. Het was koud, maar een goede voorbereiding was het halve werk. Om te oefenen had wijkvereniging De Blenke een ijsbaan aangelegd naast de gelijknamige school en had de ouderraad van basisschool De Es het hele schoolplein veranderd in een grote ijsbaan. Er werd flink met materiaal gesjouwd en ook enkele leerlingen hebben hun handen flink uit de mouwen gestoken. Nadat de voorbereidende werkzaamheden klaar waren is de baan laagje voor laagje zorgvuldig geprepareerd. Bijna het hele grote plein is getransformeerd in een ijsbaan. Later op de avond werd rond negen en half twaalf weer een nieuwe laag aangebracht.

Terwijl de leerlingen van de bovenbouw op het Vennetje hun Elfstedentocht verreden, schaatsten de leerlingen van de onderbouw van De Blenke en De Es op de ijsbaan bij de school. Deze leerlingen hadden hun eigen onwijs-met-ijs-op-het-pleinfestijn. Ook ouders, opa en oma’s waren aanwezig en konden samen met de leerkrachten de leerlingen leren schaatsen. Voor hen die nog niet zo gewend waren aan de ijzers, werd er gespeeld met de slee. En waren ze moe van het ijsvertier, dan was er voor iedereen een heerlijke kop warme chocomelk.

elfsteden2

elfsteden3 

 



Reacties via Facebook

Vanaf nu kun je ook reageren via Facebook! Wel zo makkelijk. Als je liever via het normale reactieformulier werkt, kan dat natuurlijk ook. De reacties worden niet vermengd, zodat de mensen die het bericht via Facebook krijgen, de discussie ook kunnen volgen.

Reacties

Uw reactie

Naam:
Bericht: